Hakkımda

Hakkımda | Yasin TAŞ | ytasofficial

Hakkımda kısa da olsa bilgi edinebileceğiniz, kurmuş olduğumuz bu ortak paydaş üzerinden hangi konularda faydalanacağınızın bilgisine ulaşacağınız sayfa.

Hakkımda – Ben Kimim ?

Hakkımda sayfasını merak edip ; ” Kimdir bu Yasin TAŞ ? ” , ” Ne yapar ? ” , ” Ne eder ? ” gibi sorular sorarak bu sayfayı okumaya başladığınız için teşekkür ederim. Bu satırları yazmanın öncesinde de, kendi kendime en çok sorduğum soruların başında geldiklerini ifade edeyim. Ve bu sorularla kendimi her sorguladığımda, hayatıma dair yeni bir şeyler keşfetmiş oluyorum. İnanıyorum ki benim gibi bir çok insanda ” Ben kimim ? ” , ” Sevdiğim ya da sevmediğim şeyler nedir ? ” , ” Beni neler mutlu eder ? ” tarzında soruları kendisine sık sık yönelterek, hayatının gidişatına en ideal yönü veriyordur.

İnsan kaç yaşına gelirse gelsin başka insanlardan öğrenebileceği bir çok şey olduğu gibi, kendinden de bir çok şey öğrenir. Buna istinaden her yeni yaşımda ; isteklerimi , hayallerimi , heyecanımı tekrar tekrar gözden geçiririm. Zaman dediğimiz olgu, biz hiç farkına varamamışta olsak ; her şey gibi düşünce dünyamızı , hayallerimizi , arzu ve isteklerimizi an be an değiştirmekte.. Bu sayede kendi kurduğumuz kalıplarımızdan taşmamız dan daha güzel ne olabilir ki ?

Nasıl bilgisayarlarımızda ki işletim sistemi yazılımlarını güncelliyorsak, haklı olarak bende gerçekleştirebildiğim hedeflerimi güzel anılar olarak tozlu raflarıma kaldırıyor; hâla yakalamak için adım adım ilerlediğim hayallerimle beraber , üzerinde çalışmakta olduğum hedeflerimi bir bir yoğurup, kendime yeni ufuklar çiziyorum.

Kısaca diyebiliriz ki hayatımı yepyeni bir geleceğe baştan kodluyorum..
Bu sayede iç dünyam kadar yaşantımı da hep hareket halinde ; yeniliklere açık, güncel bir şekilde tutabiliyorum..

Yasin TAŞ Kimdir ?

Kısa bir intro niteliğinde konuşmanın ardından az da olsa bendeniz Yasin TAŞ ‘ı tanıyalım..

Her Sivaslı gibi kendini tanıtmadan önce ” Havası sert insanı mert şehrin Yiğidosuyum, Sivaslıyıh dedik ya Gardaş ” nakaratlarını tekrar tekrar söylemeden sohbeti bir üst aşamaya taşıyamayan birisiyim..

1 Mayıs doğumlu olup boğa burcuyum.

En iyi öğretmenin yine insanın kendisi olduğu düşüncesiyle sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni bilgiler öğrenmeyi hayatının vazgeçilmez parçası olarak gören birisiyim..

Eğitim konusundan bahsetmişken ; hayatın ne denli güzel bir öğretmen olduğunu da unutmamak gerekir. Ne de olsa hayatla aramızda anlaşılmaz bir bağ var!.

Unutmayın ki, hiç bir şey öğretmeden bizleri bir çok kez sınava tabii tutmayı, kendine bir borç bilmiştir.

Gezmek için sürekli fırsat kolladığımı, çok hızlı yürüyen birisi olduğum için çevremdeki insanların yetişemeyip, sürekli ” Yavaşlar mısın? ” dediğini görebilirsiniz.

Halen yazmakta olduğum kişisel gelişim konulu kitabım bulunmakta..
Piyasaya çıkınca buradan ilk sizlere duyuracağım dan emin olabilirsiniz.

Biraz da hobiler konusuna ufaktan değinecek olursak;

Amatör gitar çalma çabası içinde olup, kendimce şarkılar söylemekteyim.

İyi bir sinema severim. Tam anlamıyla bilim kurgu hayranı olup, hemen hemen yakın sinema tarihine ait yapımları sindirmiş bulunmaktayım.
Başta uzay , zaman ve mekan kavramları ile alakalı olanlar 🙂

Hint filmlerine bayılmakta olup, hint şarkılarıyla yerinde duramaz bir hale bürünüyorum. Serbest stilde dans etmeyi kendi enerji kaynaklarımdan saymaktayım.

Elime geçen hemen hemen her tür de kitabı okuma alışkanlığımla bilinirim. Bir yerde kitap görmeyivereyim, rica minnet alır, okuyup geri teslim ederim. Kişisel gelişim üzerine makale ve hikayeleri özenle inceler, gözönümden bir an olsun ayırmam.

Bilgi birikimimi, hayat tecrübelerimi, deneyimselleyerek öğrendiklerimi, bilincimin derinlerinde bulunan düşüncelerimi ve ruh dünyamla bütünleşmiş duygularımı, tüm dünya insanlarıyla ; yaşamım son bulsa bile buluşturabilecek olan youtube platformuna ait nacizane kanalımda ( https://youtube.com/yasintas ) yayınlar yapmaktayım.

Buna ek olarak https://www.ytasofficial.com web blogumda bilgi dolu içeriklerle birlikte , iç dünyama ait olan duygu ve düşüncelerimi blogluyorum.

Neler Blogluyorum ?

Başta WordPress ; Blogger ; Seo ; Linux ; Siber Güvenlik ; Google ; Programlama ; Java ; Javascript ; Python ; C and C++ ; Android ; Php ; Html ; Css ; Reklamcılık ; Reklam Danışmanlığı ve Sosyal Medya Yönetimi ; E-Ticaret ; Girişimcilik ; Kişisel Gelişim ve İç Dünyamda Bulunanları Yansıttığım Nacizane Yazıları Blogluyorum.

Sahi Ya Ben Kimim ?

Bilişim dünyasıyla tanışıklığım çocukluk yıllarıma dayanıyor. Bu sebeple internet ve teknolojik gelişimin tüm dünyadaki süreçlerini yakinen bilirim. Kolay adapte olduğum bu çağ da; öğrendiklerimi , sizlere daha basit bir dille aktarabileceğimi düşündüğüm için, değerli okuyucularım olarak tüm bu bilgileri sizlere ulaştırabilmek adına ytasofficial blogumda paylaşımlar yapmaya başladım.

Bir Linux Sever olarak özgür yazılım dünyasında hobi olarak yeni bilgiler öğrenip sizlerle paylaşmanın çok zevkli olduğunu gördüğümden, artık bu konuda ihtisaslaşmak üzere eğilim gösterip, paylaşımlarımı hızlandırdığımı yine burada göreceksiniz.

E-ticaret ile geçimimi sağlama üzerine odaklanmış durumdayım.

Akademik olarak 20 ‘yi geçkin kursa , eğitime katılmış olup, hepsini başarıyla tamamlayarak belgelerimi almış bulunmaktayım.

Şu an da YTÜ ‘de İnşaat Mühendisliği bölümü eğitimime devam etmekteyim.

İnstagram da kişisel gelişim ve motivasyon üzerine paylaşım yaptığım

Başarı Tutkusu ( https://www.instagram.com/basaritutkusu ) sayfasında adminlik yapmaktayım.

Motosiklet tutkunuyum. Elime geçecek ilk fırsatta motorla ülke turu düşleri kurmaktayım.

Az da olsa kendimi ifade etmiş bulundum. Daha yakından tanımak için paylaşımlarımı inceleyebilir , benimle iletişime geçebilirsiniz..

Dilerim sizlere olabildiğince faydalı olurum.

Sitemde Bulunan Her Şeyin
Tamamen ÖZGÜN
Olduğunu da Belirtmek İsterim.

Kapanış olarak;

Bir Gün Kendi Hikayemi Anlatacağım Zamana Kadar Suskunluğumu Korumakta Olduğumu Belirteyim.. Şimdilik Hoşçakalın, Sevgiyle Kalın..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir